Міністерство освіти і науки України
Управління освіти Чернівецької міської ради
Чернівецький військово-спортивний ліцей-інтернат
58004, м.Чернівці, вул.Луковецька, 29, тел.(0372) 52-24-71

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

IMG 08571 вересня в нашому ліцеї пройшла урочиста лінійка з нагоди святкування Дня знань. В цей день діти, відпочивши та набравшись сил за час літніх канікул, сідають за парти та вирушають у цікаву та пізнавальну мандрівку світом нових знань. До привітання ліцеїстів з нагоди Дня знань долучилися працівники Управління ДСНС України у Чернівецькій області, рятувальники Державної пожежно-рятувальної частини № 1 Чернівців, працівники НДЕКЦ при УМВС у Чернівецькій області та Чернівецького прикордонного загону.

IMG 0867Самі урочистості розпочалися з підняття Державного Прапору України. У своєму вітальному слові директор навчального закладу Сергій Григорович Стукало привітав ліцеїстів з початком нового навчального року та побажав дітям сил та натхнення для досягнення нових вершин. «В час, коли Україна відстоює власну незалежність у боротьбі з підступним ворогом, саме виховання патріотизму та любові до Батьківщини є головним завданням всіх вчителів та вихователів», – сказав Сергій Григорович Стукало.

По завершенню урочистої лінійки для вихованців ліцею було організовано теоретично-практичні заняття. Рятувальники організували показ пожежно-рятувальної техніки, яка залучається до ліквідації надзвичайних подій різного характеру. Чимало дітей зацікавилися бойовим одягом вогнеборців, зокрема вихованців ліцею цікавило, «яку температуру вони можуть витримати». Рятувальники детально відповідали дітям на всі запитання та розповідали про призначення кожного інструменту рятувальників. В свою чергу піротехніки продемонстрували ліцеїстам зразки вибухонебезпечних предметів часів минулих світових війн, які і понині знаходять в Чернівецькій області. Рятувальники звернули увагу дітей на те, що через певні причини вибухонебезпечний предмет не спрацював, однак іноді достатньо найменшого дотику, щоб стався вибух.  Під час показових занять, рятувальники нагадували всім дітям про важливість повсякденного дотримання правил безпеки, вручили листівки та пам’ятки дирекції ліцею-інтернату для подальшого їхнього користування в ході навчального процесу.

IMG 0968По завершенню показової частини святкового заходу усі діти змогли відчути себе справжніми рятувальниками. IMG 0970Так  ліцеїсти із захопленням приміряли бойовий одяг вогнеборців, при цьому найбільше дітей зацікавив тепловідбивний костюм. Кожен бажаючий міг самостійно подати воду з пожежного рукава для ліквідації умовної пожежі, вдягнути апарати захисту органів дихання, спробувати розрізати метал за допомогою гідравлічного інструменту, скористатися металошукачем для пошуку вибухонебезпечних предметів, вдягнути бронежилет та каску піротехніків.

«Кожна дитина отримала не лише корисні знання, а й чимало позитивних емоцій. Відрадно бачити, що серед ліцеїстів є і діти-переселенці, які лише нещодавно прибули в Чернівецьку область для проживання, а вже стали учасниками нашої великої сім’ї. Ми щиро дякуємо всім учасникам за цікаве та весело проведене свято та радо чекаємо в гості у майбутньому», – зазначив заступник директора з ВСП Василь Миколайович Шило.