Міністерство освіти і науки України
Управління освіти Чернівецької міської ради
Чернівецький військово-спортивний ліцей-інтернат
58004, м.Чернівці, вул.Луковецька, 29
(0372) 52-24-71, (0372)-52-74-25
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

1. Оцінювання фізичної підготовленості абітурієнтів Чернівецького військово-спортивного ліцею-інтернату передбачає виконання особами різної статті та віку нормативів для визначення рівня їх фізичної підготовленості.

Оцінювання фізичної підготовленості вступників

 

2. Учасники не допускаються до здачі екзамену у випадку погіршення фізичного стану до початку або в момент виконання нормативів.

3. До початку здачі нормативів абітурієнти ознайомлюються з умовами та порядком виконання нормативів та вимогами правил безпеки.

4. Нормативи для категорії учасників складаються за видами:

- на витривалість: крос 1000 м;

- швидкість: біг 100 м.;

- спритність: човниковий біг 4×9 м;

- на силу: підтягування для хлопців, та комплексна силова вправа для дівчат.

5. Абітурієнти, які складають нормативи, повинні бути одягнені в спортивну форму та взуття. Не дозволяється виконувати нормативи босоніж та у взутті із шипами.

6. Медичний огляд для допуску до здачі нормативів здійснюється медичними працівниками ліцею-інтернату на підставі медичних документів наданих для вступу в ліцей-інтернат.

7. На місці проведення здачі нормативів забезпечується чергування медичного працівника.

8. Надання медичної допомоги під час екзамену включає : визначення стану здоров’я до виконання нормативів та надання екстреної медичної допомоги.

Виконання нормативів

Біг на 1000 м проводиться на біговій доріжці стадіону, максимальна кількість учасників забігу 20 осіб.

За командою «на старт» учасники забігу стають на стартову лінію в положенні високого старту та за сигналом стартера якнайшвидше долають задану дистанцію.

Біг на 100 м проводиться на доріжках стадіону або на будь-якому рівному майданчику з твердим покриттям з низького чи високого старту. Максимальна кількість учасників забігу 4 особи. За командою «на старт» учасники забігу стають на стартову лінію та за сигналом стартера якнайшвидше долають задану дистанцію.

Човниковий біг 4×9 м проводиться на рівній біговій доріжці завдовжки 9 метрів, обмеженій двома паралельними лініями. За кожною лінією – півколо радіусом 50 см із центром на лінії. У півколі за дальньою лінією знаходяться два дерев’яні кубики зі стороною 5 см. За командою «на старт» учасник займає положення високого старту за стартовою лінією, за командою «руш» пробігає 9 м до дальньої обмежувальної лінії, бере один з двох кубиків, повертається назад і кладе його в стартове півколо. Після цього біжить за другим кубиком, повертається назад і кладе кубик у стартове півколо. Під час виконання вправи не дозволяється кидати кубики в півколо.

Підтягування на перекладині: перекладина діаметром 2-3 см має бути розташована на такій висоті, щоб учасник, висячи, не торкався ногами землі. Вправа виконується з вихідного положення: вис хватом зверху (долонями вперед), кисті рук на ширині плечей, руки, тулуб і ноги випрямлені, ноги не торкаються підлоги, ступні разом. За командою «можна» учасник підтягується, згинаючи руки, до такого положення, щоб його підборіддя було над перекладиною, потім повністю випрямляє руки, опускається у вис і, зафіксувавши вихідне положення на 0,5 с, продовжує виконання випробування.

Зараховується кількість безпомилкових підтягувань.

Спроба не зараховується у разі підтягування ривками або з махами ніг (тулуба), відсутності фіксації вихідного положення, почергового згинання рук, розгойдування під час підтягування. Кожному учаснику дозволяється лише один підхід до перекладини.

Комплексна силова вправа виконується протягом 1 хв: перші 30 с – максимальна кількість нахилів уперед до торкання руками ніг (ліктями колін) із положення лежачи на спині, руки долонями на рівні голови, ноги закріплені (допускається незначне згинання ніг, при поверненні у вихідне положення необхідний дотик до підлоги лопатками); повернутися в упор лежачи (руки на ширині плечей) і без паузи для відпочинку виконати протягом 30 с максимальну кількість згинання-розгинання рук в упорі лежачи (тіло пряме, руки згинати до прямого кута в ліктях, розгинати повністю).