Міністерство освіти і науки України
Управління освіти Чернівецької міської ради
Чернівецький військово-спортивний ліцей-інтернат
58004, м.Чернівці, вул.Луковецька, 29, тел.(0372) 52-24-71

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

21Цей пам’ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Події, які відбулися два роки тому в Києві під час Революції Гідності, стали переломними і чи не найтрагічнішими за всю історію незалежної України. Сотні тисяч людей повстали проти цинічної системи брехні, корупції та небажання тодішньої влади розбудовувати вільну, правову й цивілізовану державу. На жаль, за свободу довелося заплатити найвищу ціну – життя.

На Центральному міському кладовищі 20 лютого чернівчани вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні Олександра Щербанюка та Василя Аксенина. До їхніх могил люди прийшли, щоб поклонитися та поставити запалені свічки й квіти.

Серед присутніх були представники крайової влади, силових структур, правоохоронці, громадські активісти, студенти та просто небайдужі чернівчани.

Також квіти поставили всім захисникам України, які віддали своє життя під час Антитерористичної операції.

Після цього більшість з присутніх на кладовищі людей відправились на Центральну площу, щоб взяти участь в поминальному молебені.

Представники українських церков провели жалобний молебень за загиблими за волю і правду два роки тому.

Присутніх закликали пам’ятати подвиг тих, хто поклав своє життя за Україну, та жити так, щоб ця жертва не була марною.