Міністерство освіти і науки України
Управління освіти Чернівецької міської ради
Чернівецький військово-спортивний ліцей-інтернат
58004, м.Чернівці, вул.Луковецька, 29, тел.(0372) 52-24-71

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

12Відеосюжет 8

Історія Львова настільки ж яскрава та дивовижна, як і саме місто, насичена цікавими подіями та знаменитими постатями.

24 березня учні 8 класу військово-спортивного ліцею мали змогу здійснити поїздку до міста Львова. Екскурсія розпочалася з Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької — театр опери і балету у Львові, розташований в історичному центрі міста на проспекті Свободи, 28 та названий на честь відомої української оперної співачки Соломії Крушельницької.

Для кожної людини Львів розкривається своїми особливими барвами. Саме тут найвитонченіші ласуни знайдуть свій куточок раю на землі. Учні на власні очі побачили, як народжуються на світ смачнючі цукерки зі справжнього бельгійського шоколаду. Асортимент солодкого щастя у Майстернях львівського шоколаду складається із майже півсотні неймовірних за смаками цукерок з дивовижними начинками. Головною родзинкою було відвідування галереї «Равлик», де учні мали змогу прийняти участь у майстер-класі «Львівські леви в шоколаді». З неймовірним захопленням та уважністю вони власноруч виливали смачні плитки шоколаду. Далі була екскурсія галереєю, учні побачили старовинні речі яким вже понад півтора століття це прикраси, елементи інтер’єру, дизайн, ужиткові вироби найрізноманітнішого призначення з кераміки, дерева, металу, шкіри, скла, бісеру, ткацтва, вишивки... 

Цікавим було для учнів дізнатися про найстарішу аптеку міста Львова. Аптека-музей «Під чорним орлом» — найстаріша з існуючих аптек Львова, перетворена на єдиний в Україні музей, де учні оглянути старовинне аптекарське обладнання і приладдя, якими користувалися середньовічні аптекарі, аптечний посуд і таблеткові машини різних віків, старовинні ваги, траворізки, середньовічні гербарії. Дана аптека працює як звичайна аптека.

Екскурсія було б незавершеною, якби учні не побачили історичний музей зброї «Арсенал». Без перебільшення він має величезну колекцію. Можна перелічувати експонати дуже довго. Тут представлені усі види зброї (холодна, вогнепальна, метальна, захисне озброєння) та прослідкувати її еволюцію. Найповніше представлена холодна зброя: кинджали, ножі, ятагани, мечі, шаблі. Цікавим експонатом є меч 14 століття, руків'я якого оздоблене зображенням Тевтонського ордену.Цікавою є також колекції шоломів, лицарських обладунків та щитів. Унікальним є татарський щит 12 століття, який виготовлений з дерев'яної лози і переплетений різнокольоровими стрічками. Але не зброєю єдиною славиться «Арсенал». У музеї є виставка голограм різних орденів, наприклад, орден Святого апостола Андрія Первозванного.