Міністерство освіти і науки України
Управління освіти Чернівецької міської ради
Чернівецький військово-спортивний ліцей-інтернат
58004, м.Чернівці, вул.Луковецька, 29, тел.(0372) 52-24-71

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

12Під час осінніх канікул ліцеїсти 9-А класу відвідали нашу столицю – славетне місто Київ.

Це була захоплива і пізнавальна подорож. Величезний вокзал, ескалатор, метро, станції – все вражало красою. В столиці багато визначних місць, які варто побачити, але, звичайно ж, все за один день обійти неможливо.

8Учні відвідали Володимирський собор, Софію Київську, неспішно прогулятися Андріївським узвозом. Біля містичного будинку Михайла Булгакова загадали бажання на вушко Котові Пантелеймону (за іншою легендою – це знаменитий кіт Бегемот із роману М.Булгакова «Майстер і Маргарита» ).

Завітали до центрального, так званого червоного, корпусу Національного Університету ім. Шевченка, одного із найпрестижніших вузів України. Прогулялись біля славнозвісного будинку з хімерами.

25Ліцеїстам, як майбутнім військовим, було цікаво побачити адміністративну будівлю Держприкордонслужби України. Сама будівля на початку ХХ століття належала адміралу у відставці Арсенію Плаксіну. До приходу до влади більшовиків тут розміщувалася приватна жіноча гімназія. Нині за цією адресою знаходиться адмінбудівля Державної прикордонної служби України. Перед будинком встановлено пам’ятник прикордонникам.

Чудові враження у дітей залишились від зустрічі із героєм легендарного мультика «Іжачок в тумані». Шкода, що часто вандали нищать цей чудовий пам’ятник - відбирають у Іжачка із лапок вузлик.

Побували на Подолі на місці, де зберігають військову техніку російської армії, а також зброю і снаряди, що вже вибухнули, та інші докази того, що російська регулярна армія усе ж воює на українському Донбасі. Тут є російські танки, "Гради", БМП, БТР та інша військова техніка, яку бійці АТО взяли в "полон". 

Надзвичайно цікавою було поїздка у метро і на фунікулері.

3436Ліцеїсти побували у музеї популярної науки і техніки "Експериментаніум". Це місце, де наука стає цікавою!

Учні мали змогу торкатися, перевіряти ті самі закони, які на уроках фізики здаються їм нудними! У музеї представлено 250 інтерактивних експонатів. Постійна експозиція музею присвячена механіці, оптиці, електриці, магнетизму і акустиці; також є анатомічний відділ, відділи «Таємниці води» та «Новітні технології». Учні спробували блукати підступним лабіринтом, вирішувати складні головоломки та спостерігати оптичні ілюзії. 32Ліцеїсти власноруч мали змогу побудувати мости без жодного цвяха, спостерігати зародження торнадо, створити блискавку, змусити літати магніт і навіть зазирнути у нескінченність.

Цей музей нікого не залишив байдужим і здивував не лише дітей, а й дорослих.