З 2 квітня по 5 квітня 2019 року у ліцеї проходив тиждень математики та інформатики з метою залучення учнів до активної пізнавальної діяльності, розширення їхнього математичного кругозору, пробудження в учнів інтересу до математики.
Вчителі математики Козачук Н.Ф., Гирасимюк І.І. та вчитель інформатики Королюк Я.С. підготували низку цікавих нестандартних заходів, в яких учні нашого закладу активно та творчо працювали, показуючи при цьому свою зацікавленність, ерудованість, різноплановість своїх здібностей.
Учні старших класів стали учасниками практичного семінару «Магія паркету». Ліцеїсти дізнались, як можна створити захоплюючу красу художнього паркету, знаючи закони математики. Учні з’ясували, які геометричні прийоми використовуються при створенні паркетів, познайомились з практичним застосуванням геометричних паркетів, спробували свої сили у складанні математичного паркету. Також мали змогу ознайомитись з роботами великого майстра ілюзій і головоломок, математика й дизайнера Маріуца Ешера.
Під час математичного квесту ліцеїсти шукали QR-коди і декодували інформацію. Це були "крилаті" вислови відомих людей про марема-тику. Розшифровані вислови учні оформили у вигляді дерева пізнання.
Застосування математики в усіх галузях науки, народного господарства, нашого повсякденного життя необмежене. Без знання математики не можна уявити розвитку людства. На засіданні математичної лабораторії «Прикладні задачі» ліцеїсти вирішували життєві ситуації, застосовуючи знання, здобуті на уроках математики та інформатики.
Вчитель інформатики Королюк Я.С. провів навчальний практикум «Web-спільноти для створення блогів», що спонукало учнів до розробки власних блогів та YouTube - каналів. Наразі для учнівської молоді це дуже актуально.
Учні 8-го класу на відкритому уроці узагальнили знання із теми «Квадратні рівняння», удосконалили вміння застосовувати теоретичний матеріал під час розв’язування завдань даної тематики, використовуючи ІКТ. Ліцеїсти перевірили свої знання під час виконання самостійної роботи та підготувались до подальшої контрольної роботи.
В чому полягає феномен стрічки Мебіуса? Які її переваги у практичному застосуванні? Чим саме стрічка Мебіуса надихнула багатьох художників на створення відомих скульптур і картин? На ці питання ліцеїсти дізнались відповіді, ставши учасниками пізнавального заходу «Чарівна стрічка Мебіуса», а також попрактикувались у мистецтві фокусів.
Закінчися тиждень презентуванням математичних стіннівок та оглядом презентацій про свій клас.
10 листопада ліцеїсти мали змогу завітати до факультету математики та інформатики ЧНУ ім. Ю. Федьковича на «Математичну майстерню».
«Математична майстерня» - це науково-популярний захід математичного спрямування.
Відвідувачі мали змогу послухати розповіді на тему олімпіадної математики від призерів Всеукраїнських олімпіад з математики та фізики – учня 11 класу Чернівецького міського ліцею №1 Максима Ліщинського та аспіранта кафедри математичного аналізу ЧНУ Василя Мельника.
Кожний учасник «Математичної Майстерні» міг спробувати свої сили та проявити фантазію в семи «Майстернях». Можна було зіграти в їстівні шашки, взяти участь у змаганні по збиранню кубика Рубика, подумати над дерев’яними головоломками, побудувати багатогранники з гороху та зубочисток, а також відчути себе в ролі авіаконструктора.